Doppelcarport

Doppelcarport


Doppelcarport(z niemieckiego – podwójna wiata garażowa) – to wiata garażowa przeznaczona dla dwóch aut i nie tylko. Oferujemy bardzo dużą możliwość konfiguracji wymiarów Twojego Doppelcarport’u. Standardowe wymiary jakie proponujemy to 6,0×6,0m oraz 6,0×5,5m, a także każde inne dowolnie przez Ciebie wybrane. Dzięki temu jesteś w stanie zapewnić ochronę wszystkim rodzajom pojazdów, od Smarta po Busa.

Rodzaj dachu zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Nasza oferta składa się z 3 rodzajów dachu:


Doppelcarport Dachart
1. Jednospadowy
2. Dwuspadowy
3. Płaski z blendą
Każda z wyżej wymienionych konstrukcji ma swoje zalety i wady. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj

Nasze propozycje pokrycia dachowego dla poszczególnych rodzajów dachu:


1. Jednospadowy – w zależności od nachylenia dachu możliwe jest krycie dachu wszystkimi materiałami, takimi jak: papa, papogonty, blacha trapezowa, blachodachówka, dachówka, poliwęglan komorowy, a nawet szkło.
2. Dwuspadowy – tak jak w przypadku dachu Pultdach możliwości są praktycznie nieograniczone, jednak z doświadczenia wiemy, że największy urok mają Doppelcarport kryte blachodachówką lub dachówką.
3. Płaski z blendą – w przypadku takiej konstrukcji musimy wyróżnić część główną dachu oraz blendę:
– główna część dachu – z powodu niskiej pochyłości dachu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie papy lub papy z gontami bitumicznymi (papa jako pierwsza warstwa, gonty bitumiczne jako ozdobna wierzchnia warstwa).
– blenda – najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie gontów bitumicznych lub dachówki, które zapewniają najlepszy efekt wizualny.

Pamiętaj jednak, że są to tylko nasze propozycje. Jeśli Twoja propozycja będzie z technicznego punktu widzenia możliwa do wykonania, to chętnie się tego podejmiemy.

Należy pamiętać, że w przypadku krycia dachu papą oraz gontami bitumicznymi, konieczne jest zastosowanie deskowania dachu. Deskowanie jest wykonane z deski boazeryjnej na pióro-wpust. Blacha trapezowa, blachodachówka oraz dachówka nie wymagają deskowania, aczkolwiek dodaje to konstrukcji pożądanej estetyki. Dla przykładu będąc w środku Doppelcarport’u krytego blachodachowką, zamiast łat i blachodachówki, będziesz widział pomalowaną pod kolor drewna deskę boazeryjną. Warto?

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Doradzamy naszym klientom, aby umieszczali w projektach szopy. Po co marnować miejsce na oddzielny budynek, skoro wszystkie potrzebne narzędzia ogrodowe, a także części do Twoich samochodów możesz mieć zawsze blisko przy sobie dzięki szopie dobudowanej do Carportu? Jest to oszczędność miejsca, a także wykorzystywanych materiałów, a tym samym Twojego portfela.
Szopa może być dowolnych wymiarów oraz mieć dowolne położenie. Nasi stolarze własnoręcznie wykonują elementy stolarki drewnianej, tzn. drzwi, okna, okiennice. Przemyśl, czy szopa wraz z Doppelcarport’em nie jest idealnym rozwiązaniem?

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Doppelcarport może być konstrukcją wolnostojącą lub też dobudowaną do istniejącego budynku, np. domu. Murłata (belka wspierająca krokwie dachowe) może być standardowo usadowiona na słupach drewnianych lub być przymocowana bezpośrednio do budynku za pomocą specjalnych wkrętów. Wymogiem jest jednak brak ocieplenia styropianem.

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Pracując w branży drzewnej od 1998 roku, wiemy że potrzeby naszych klientów są różne. Dlatego w przeciwieństwie do konkurencji nie narzucamy rodzaju drewna. Wybór ten pozostawiamy naszym klientom, do wyboru mają Państwo:

  • Drewno klejone – BSH
  • Drewno suszone – KVH

Czynnikami różnicującymi oba rodzaje drewna są wytrzymałość, estetyka oraz przede wszystkim cena (Drewno klejone to koszt około 35% większy niż drewno suszone).

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Posiadamy określone standardy przekrojów słupów, belek, krokwi dachowych oraz innych elementów drewnianych stosowanych w Doppelcarport‚ach. Przykładowe z nich:
Słupy : 12×12, 14×14, 16×16
Murłaty : szerokość 12, 14, 16 CM, wysokość od 12 do 20cm
Krokwie dachowe : 6×16, 6×18, 8×18, 8×20 – w zależności od rodzaju pokrycia dachowego i ciężaru.

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Idealnym dopełnieniem Doppelcarport‚ów są łuki drewniane klejone warstwowo. Stanowią one idealny walor estetyczny, a także zapewniają konstrukcji stabilność dzięki swojej wytrzymałości. Możliwość umiejscowienia łuków drewnianych jest dowolna, mogą być one zastosowane na wjeździe, w środku, z tyłu konstrukcji.

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Standardowe wykończenie wszystkich naszych produktów:
  • Frezowanie
  • Szlifowanie
  • Eleganckie końcówki krokwi
  • Drewniane kołki
  • Wkręty ze stali nierdzewnej firmy Würth
  • Połączenia na drewniane czopy


Zero metalowych elementów, takich jak kątowniki, gwoździe, blaszki!

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Nasi klienci mają możliwość zakupu Doppelcarport‚u i wszystkich innych naszych produktów w systemie ratalnym. Płatność za produkt po zakończeniu realizacji może być wykonana przelewem lub do rąk szefa montażu.

– – – – – – – – – – – – – – – – –

Montaż Doppelcart‚u zależnie od wielkości i stopnia skomplikowania konstrukcji trwa zazwyczaj 3 dni. Od klienta potrzebujemy tylko i wyłącznie dostępu do prądu. Cały sprzęt do montażu przywozimy ze sobą. Doświadczenie ekipy montującej w tej branży i ilość złożonych Carportów liczona w dziesiątkach w ciągu roku pozwala nam zapewnić, że nasza praca zostanie wykonana szybko, ale przede wszystkim z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Pamiętaj! Jakość nie musi być droga!